Sadece 3 Malzemeden meşhur Japon Cheesecake'i

Yine çok entersan ve kullanışlı bir tarif ile karşınızdayım. O instagramda gördüğümüz pofidik, bulutsu, kremnaz, oynak japon çizkekleri var ya, işte ondan yapıyoruz. Hem de sadece YUMURTA, BEYAZ ÇİKOLATA ve LABNE PEYNİRİ kullanarak. Ortalığı kasıp kavuran iki malzemeli kekimize benziyor, ancak içersinde peynir olması ve pişirilme tarzı ile apayrı bir tatlı olarak ortamlarımızı şenlendiriyor.
Daha önceki deneyimlerime dayanarak, önemli kısımların üstüne bolbol bastım bölümde ama lezzette olmasa da görüntüde başarısız olma olasılığı olan bir tatlı. Şimdiden uyarayım.

Tarif:
malzeme oranı
1 yumurtaya
40 gr. beyaz çikolata
40 gr labne peyniri

Ben 4 yumurta - 160 gr. B.çikolata - 160 gr. Labne kullanarak yaptım.

Beyaz çikolatanızı eritip içine labneleri koyunuz. Labneleri çok soğukken koyup çikolatanızı dondurmamasına dikkat edin.

Yumurtaların sarılarını ayırın ve beyazlarını 6-7 dakika boyunca mixer ile çırpın. Yumurta beyazları kabınızı çevirseniz bile düşmeyecek kadar katı olmalı.
Sonra yavaş yavaş, bulutsu yumurta beyazlarınızı diğer karışım ile karıştırın.
170 c deki fırınınızın tepsisine sıcak su koyun ve kekinizi kalıbıyla beraber tepsinin ortasına koyun.
15 dakika sonra fırını 160-155 c arasında bir ısıya getirin ve bir 15 dk. daha pişirin. En son, kapalı fırınınızda 15 dk daha dinlendirdikten sonra alabilirsiniz.

Yaptığınız Çakal Japon Çizkekleri instagramdan bana yollamayı unutmayın.

🌈INSTAGRAM

https://instagram.com/cakallezzetler

https://www.instagram.com/emiryarginŞarkılarım ve müzikle ilgili videolarım için diğer kanalıma abone olmayı unutmayın

https://www.youtube.com/channel/UCfg98bzluNd08O4g0MhyBnw🎵 Emirciğinizin şarkıları: https://open.spotify.com/artist/44Bai7gXKlGyW9HFd8BjEU?si=5NfUo7EKR72iy03Nqhxn9Q

ÇAKAL LEZZETLER’DEN MAHRUM KALMAYIN:☑️ Yukarıda SUBSCRIBE’a basarsanız haftada 1 size konuk oluyorum. Çan işaretine basarsanız da her videodan anında haberiniz oluyor!📸 Instagram: Çekim günleri canlı yayın, kamera arkası ve nefis fotoğraflar

https://www.instagram.com/cakallezzetlerGiriş animasyonu: Roket no:1

www.behance.net/roketno1BU VİDEODAKİ MÜZİKLER🎵 İbrahim Sefa Tuna

https://soundcloud.com/modern-noise-machine