MUTFAĞIMI ÇOK UCUZA NASIL BAŞTAN YARATTIM? | ALIŞILMADIK MALZEMELER İLE ÇAKAL MUTFAK YAPIMI

Çok uzun zamandır sizinle paylaşmak istediğim bölüm sonunda yayında ve ben çok heyecanlıyım. Tam olarak tariflerim gibi bir mutfağım oldu diyebilirim. Hesaplı, havalı ve kendine özgü bir mutfağım oldu :)
Yeni icat çıkarma başımıza denen bir malzeme ile çok ucuza çok mantıklı bir iş yaptık diye düşünüyorum. Tabii ki herkesin yaşam şekline göre ihtiyaçları değişiyor ama Çakal Lezzetler'i seven birinin OSB yi mantıklı bulacağını düşünüyorum. Çok aceleniz yoksa siz yine de bekleyin, ben memnun kalmazsam söylerim zaten :) Endüstriyel malzemelerin evlerde iyi göründüğünü düşünüyorum ama paslanmaz çelik raflar ve dolaplardan kaçınma sebebimin de ev hissini öldüreceğini düşünmem olmasıydı. Çakal Lezzetler'in en önemli farkı, mutfaklar değişse de, tariflerimi hep sıradan evlerde yaptım. Öyle de olmaya devam etmesini istedim.
Bu bölüm Çakal Lezzetler için çok önemli bir dönüm noktası. Çünkü artık Çakal Lezzetler tarif bölümleri bu mutfakta geçecek. Gerçekten yaşadığım evde çekim yapabilmek hem tariflerimin güncelliği hem de sizle olan bağımı daha da organikleştirecek diye düşünüyorum.
Ben mutfağı seven bir genç olarak, çok az görülmüş bir mutfak yapabildiğim ve bunu çok az maliyetle halledebildiğim için çok mutluyum. Böyle akla gelmeyen ama havalı ve maliyetsiz malzemeler kullanmak giderek yayılacak diye düşünüyorum. Çünkü çok mantıklı :)
İç mimar arkadaşım Hazal Giraygil'in katkısıyla elimizdeki imkanlarla yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Tabii ki kullandıkça, zaman geçirdikçe şekillenir. Örnek vermek gerekirse şu an bölümde bahsettiğim yerde maydanozlarım ve rokalarım var. Bölüm çekildiği günden bugüne bile mutfağımda değişimler oldu.

Not: Bölüm içerisinde verdiğim seramik fiyatında sadece malzeme fiyatını yazdım. İşçilik fiyatlarını paylaşmadım. Marangozluk tarafında belirttiğim fiyata malzeme, işçilik ve montaj da dahildi.

Benzer ihtiyaçlarınız için bu mutfağın iç mimarı Hazal'la iletişime geçmek isterseniz
e-mail: [email protected]

Teknik Nakliyat - Ümit Abi - Mobilya montajı - demontesi konusunda da arayabilirsiniz.
Tel: 0532 221 58 46

#mutfakyenileme #dekorasyon #çakalmutfak

🌈INSTAGRAM
https://instagram.com/cakallezzetler
https://www.instagram.com/emiryargin

Şarkılarım ve müzikle ilgili videolarım için diğer kanalıma abone olmayı unutmayın
https://www.youtube.com/channel/UCfg98bzluNd08O4g0MhyBnw

🎵 Emirciğinizin şarkıları: https://open.spotify.com/artist/44Bai7gXKlGyW9HFd8BjEU?si=5NfUo7EKR72iy03Nqhxn9Q


ÇAKAL LEZZETLER’DEN MAHRUM KALMAYIN:

☑️ Yukarıda SUBSCRIBE’a basarsanız haftada 1 size konuk oluyorum. Çan işaretine basarsanız da her videodan anında haberiniz oluyor!

📸 Instagram: Çekim günleri canlı yayın, kamera arkası ve nefis fotoğraflar
https://www.instagram.com/cakallezzetler

Giriş animasyonu: Roket no:1
www.behance.net/roketno1

BU VİDEODAKİ MÜZİKLER

🎵 HUSH - VONK
Müzik Monstercat tarafından sağlanmıştır:
https://youtube.com/monstercat
https://youtube.com/monstercatinstinct

🎵 İbrahim Sefa Tuna
https://soundcloud.com/modern-noise-machine