Gaziantep Gezisi ve Lezzet Durakları - Bölüm 2 - Mutfak Sırları VLOG4

Birbirinden lezzetli ve yeni tariflerimizi kaçırmamak için kanalımıza abone olun ► https://goo.gl/eEN0kF

Gaziantep gezimizin ikinci bölümü sizlerle. Bu bölümde daha önce de bahsettiğim gibi Tahmis Kahvesine uğrayıp kahvelerimizi içtikten sonra İmam çağdaşa uğruyoruz. Baklavaları, kebapları, etleri ve yöresel diğer yemekleri ile ünlü olan bu mekanda mutfak tarafına geçip Mikayil ustadan Ali Nazik yapmanın inceliklerini öğreniyoruz.

Sonra peşi sıra ılık ılık servis ettikleri baklavaları ile koçak baklava, çıtır çıtır nefis közde künefeler yapan Erçelebi Közde Künefeye uğradık. Sütle servis edilen bu künefeyi mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

akşam olupta uçak saati yaklaşırken yolumuzun üzerindeki 50 yıllık ustalık deneyimi olan Küşlemeci Mehmet Usta' ya da uğramazsak gözümüz arkada kalırdı. Küşleme denince akla gelen bu mekanda özenle işlenen küşlemeler ve nasıl hazırlandığı hakkında bilgileri bizlerle paylaştılar. Mutlaka uğrayın derim.

veeee son olarak birinci bölüm videomuzda bahsettiğim süpriz antep fasıl gecesine geliyor sıra. Hep yemek hep yemek olmaz deyip biraz da kulaklarınızın pası silinsin diye çektiğim videodan kısa kısa bölümleri ekledim sona. Gaziantep Bayazhan' da akşamları ister fasıl, ister bahçede müzik eşliğinde yöresel yemekleri yiyebiliyorsunuz. Bir de fasıl ekipleri var ki deymeyin gitsin. Çok güzel çalıp söylüyor ve fasılın hakkını veriyorlar.

Bayazhan' da mutlaka uğranması gereken ve fasıl gecesine katılınılması gereken bir mekan.

Yeni geziler ve yemekler yolda :) Gezip görüp en beğendiklerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Youtube kanalıma abone olmayı ve eğer beğendiyseniz destek olmak için beğen butonuna basmayı unutmayın.

ve tabili yorumlarınızı da bekliyorum. Gitmemi istediğiniz yerleri, mekanları ve lezzetleri de yorum olarak yazarsanız hepsini dikkate alıyorum.

Bir sonraki VLOG GEZİ videosunda görüşmek üzere... Sevgiler...

Diğer Gezi Videolarım - https://goo.gl/9oFa2Q

Web Sitemiz: http://mutfaksirlari.com/

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Facebook: https://www.facebook.com/mutfaksirlari
Twitter: https://twitter.com/mutfaksirlari
Instagram: https://instagram.com/mutfaksirlari
Pinterest: https://tr.pinterest.com/mutfaksirlari/

2007 den beri blogumda yemek tarifleri yayınlıyorum. Şimdi tadı damağınızda kalacak yemek tariflerim videolu olarak Mutfak Sırları YouTube kanalımda sizlerle buluşuyor. Uygulamamı istediğiniz yemek tarifleri varsa lütfen bu linkten http://goo.gl/WMr1KY veya video altına yorum olarak iletebilirsiniz.